Czym jest libido i jak możne je zwiększyć?

Libido – co to jest?

Libido to łacińskie słowo oznaczające żądzę. Stwierdzenie zostało spopularyzowane przez wybitnego naukowca Sigmunda Freuda, który wprowadził je do psychoanalizy. Przedstawiając je w dużym skrócie, można jednak powiedzieć, że libido to inaczej ochota na kontakt seksualny. Nie można stwierdzić, że wszyscy ludzie posiadają taki sam popęd, wręcz przeciwnie – u wszystkich wygląda to inaczej. Nie można również precyzyjnie określić, jaki jego poziom jest prawidłowy, ponieważ zależy to od konkretnego przypadku. Są przecież osoby, których libido jest praktycznie zerowe, a jest im z tym dobrze. Takich ludzi określa się mianem aseksualnych. Schody zaczynają się wówczas, gdy mimo doczesnego, aktywnego życia seksualnego nagle cała chęć na seks znika. Często chce się ją wykrzesać, ale nie wszyscy wiedzą, jak to zrobić.

Popęd seksualny jest skomplikowanym zjawiskiem również z tego powodu, że wpływa na niego bardzo wiele czynników. Chodzi o hormony, stan psychiczny, aspekty społeczne, wiek. Na libido negatywnie działa również nieregularny tryb życia, przewlekły stres, używki (alkohol, wyroby tytoniowe, narkotyki). Powodem obniżonej ochoty na seks może więc być stres w pracy, cierpienie na bezsenność, depresja, problemy gastryczne itd. Wśród kobiet szczególne niskie libido można odnotować po okresie menopauzy, ponieważ w tamtym okresie zaburzona zostaje gospodarka hormonalna. Popęd jest zbyt niski także w sytuacji, kiedy w organizmie kobiety znajduje się zbyt wiele prolaktyny, czyli hormonu występującego u karmiących piersią. Mężczyźni tracą ochotę na współżycie w okolicach 45 roku życia, ponieważ mniej więcej w tamtym okresie znacznie zmniejsza się produkcja testosteronu.

Jak zwiększyć libido u mężczyzn i kobiet?

Trzeba wiedzieć, że duży wpływ na obniżone libido może również mieć mała częstotliwość kontaktów seksualnych, a także nuda i rutyna w sypialni. Nic dziwnego w tym, że jeden z partnerów nie cieszy się na myśl o seksie wyglądającym identycznie od kilkudziesięciu razów tak samo. Z tego powodu należy swoje życie erotyczne często wzbogacać. Istnieje kilka sposobów, żeby to zrobić.

Nie wiesz, jak ponieść libido u kobiet lub mężczyzn? Czasami, w najprostszych przypadkach wystarczy zadbać o odpowiednią atmosferę w sypialni, na którą składać się może wiele czynników. Dobrze jest na przykład kupić nowe perfumy, zadbać o świeczki zapachowe w sypialni lub kadzidełka. Może się wydawać, że to niewiele, ale atmosfera jest od razu inna. Zapachy często pozwalają się zrelaksować, a jak wspomniane było wyżej, stres może zabić libido! Seksowna bielizna to także ciekawy pomysł, ponieważ po pierwsze partner mocniej skupi się na swojej drugiej połówce, a partnerka poczuje się bardziej kobieco i zwiększy się jej pewność siebie. Budowanie atmosfery jest możliwe także przez wysyłanie sobie z partnerem sprośnych wiadomości, które będą swego rodzaju zapowiedzią wieczornego spotkania.

Zwiększenie libido może zostać spowodowane przez próbowanie nowych pozycji seksualnych. Nawet jeżeli samodzielnie nie ma się wielu pomysłów, to w internecie można znaleźć wiele ciekawych poradników bazujących na słynnej indyjskiej kamasutrze.

Skuteczne w pobudzaniu libido są także popularne kulki gejszy. Jest to gadżet służący przede wszystkim do poprawienia kondycji seksualnej poprzez wzmocnienie mięśni Kegla. Jednakże już samo korzystanie z takiego produktu jest bardzo przyjemne, przez co może być uznane za pewnego rodzaju grę wstępną. Co więcej, współżycie po regularnym używaniu kulek waginalnych jest znacznie bardziej przyjemne dla obojga partnerów. Ścianki pochwy będą bardziej zaciśnięte na członku, dlatego ocieranie się części intymnych będzie mocniejsze. Dzięki temu partnerka może szybciej osiągnąć orgazm!

Bardzo dobrym pomysłem na zwiększenie libido jest także zadbanie o swoją dietę, ponieważ ochota na seks często jest odzwierciedleniem pracy organizmu. Przez to warto np. jedząc kolacje z partnerką napić się czerwonego wina wytrawnego, ponieważ wspomaga ono krążenie krwi i pobudza do działania. Na rynku można spotkać także wiele suplementów diety, w których składach znajdują się cenne dla organizmu substancje wpływające na popęd seksualny. Występują w wielu postaciach, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wyróżnia się spraye, żele, kapsułki do stosowania doraźnego i regularnego. Tego rodzaju suplementy zazwyczaj posiadają naturalną formułę, dzięki czemu ich zażywanie nie jest niebezpieczne dla organizmu, a może znacznie wspomóc ogół jego działania, a więc nie tylko libido, ale układ krwionośny, odpornościowy itd.

Artykuł powstał dzięki pomocy sklepu Erotic med, który sprzedaje świetne wibratory takie jak: https://erotic-med.pl/pl/p/Klasyczny-wibrator-NA-PREZENT-z-kosmetyczka-Rianne-S/923