Rekondycjonowany sprzęt medyczny jest zwykle dużo tańszy od nowego, przechodzi rygorystyczną selekcję i często dostaje taką samą gwarancję jak sprzęt nowy. Zwykle jest też objęty obsługą serwisową przez cały okres eksploatacji. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Rekondycjonowane USG

Jednym z rekondycjonowanych sprzętów jest ultrasonograf. Zdarza się, że jest on tańszy od nowego aparatu nawet o 70 proc. Taki sprzęt USG jest starannie dobierany – wcześniej przechodzi rygorystyczną selekcję z uwzględnieniem jego historii serwisowej, następnie jest modernizowany i poddawany testom jakości.

Modernizacja aparatów USG obejmuje m.in. testowanie komponentów sprzętu, wymianę uszkodzonych lub przestarzałych części, konfigurację systemu do potrzeb klienta, instalację najnowszych wersji oprogramowania, czyszczenie aparatu, a także testy wydajności i jakości obrazu.

Po kompleksowym przeglądzie technicznym przeprowadzanym przez techników, trafia on do sprzedaży jako w 100 proc. sprawny sprzęt. Rekondycjonowane aparaty USG otrzymują gwarancję i w pełni konfigurowalny system. Ich nabywca zaś – wsparcie techniczne przez cały cykl życia produktu i dostęp do najnowszych funkcji i aplikacji.

Firmy zajmujące się rekondycjonowaniem sprzętu oferują także profesjonalny demontaż i transport aparatów oraz ich instalację. Dobra oferta na rekondycjonowane USG znajduje się tutaj: https://www.philips.pl/healthcare/resources/landing/diamond-select

Sprzęt USG

Badanie USG znajduje zastosowanie w wielu obszarach medycyny, m.in. w kardiologii, neurologii, ginekologii czy okulistyce i jest jednym z najistotniejszych elementów diagnostyki wykorzystywanym przez lekarzy.

Ultrasonografia wykorzystuje fale ultradźwiękowe do obrazowania wnętrza ciała, dzięki czemu możliwe jest bezinwazyjne obejrzenie badanych organów. Przez ultrasonograf lekarz może wykryć chorobowe i patologiczne zmiany w narządach wewnętrznych, nawet w bardzo wczesnej fazie.

Podczas samego badania USG jamy brzusznej można ocenić nie tylko stan wątroby, pęcherzyka żółciowego, nerek czy trzustki, ale też pęcherza, gruczołu krokowego i macicy. Wykonuje się także USG ścięgien, stawów, serca (tzw. ECHO) i USG płodu.

Metoda badania ultrasonografem jest łatwo dostępna i pozwala uzyskać obraz w czasie rzeczywistym. Nie naraża przy tym pacjenta na promieniowanie i pozwala uzyskać dokładne pomiary narządów oraz określić ich kształt i wielkość.

Kupno rekondycjonowanego, fachowo odnowionego sprzętu jest dogodnym rozwiązaniem nie tylko dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na kupnie nowego aparatu. Przeprowadzona modernizacja, przebyte testy, zapewnione wsparcie techniczne i udzielona gwarancja sprawiają, że jest to propozycja dla każdego.