Ta nazwa nie mówi zbyt wiele. Szczególnie osobom, które nie zajmują się tym zagadnieniem na co dzień. Warto zaś wiedzieć, że pediculus humanus to nic innego, jak wesz ludzka. Czym cechuje się ten pasożyt? Jak można się przed nim skutecznie zabezpieczyć?

Okazuje się, że (według ekspertów) wesz jest obecna w życiu człowieka od samego początku istnienia naszego gatunku. W związku z tym pediculus humanus dawała się we znaki już ludziom pierwotnym. Należy dodać, że stanowiła problem nie tylko higieniczny, ale tak samo zdrowotny. Szczególnie ta druga kwestia ma zaś spore znaczenie. Należy zaznaczyć, że wesz ma aparat kłująco-ssący. Wbija się w nim w skórę człowieka. Co dzieje się potem? Następnie pediculus humanus żywi się krwią człowieka, która jest przez nią wysysana spod skóry. Właśnie przy pomocy opisanego przed momentem aparatu. Bardzo istotne jest to, że wesz ludzka nie ma skrzydeł. Jest to zaś spora ciekawostka. W związku z tym pediculus humanus nie może przelecieć od jednego człowieka do drugiego. Aby nastąpiła zmiana lokalizacji, musi nastąpić zatem bezpośredni kontakt. Możesz zdobyć wiele cennych faktów na ten temat na przykład na stronie internetowej https://nitolic.pl/artykuly/. Właśnie z tego powodu wszawica występuje zazwyczaj w przypadku dużych skupisk ludzi. Chodzi między innymi o przedszkola, szkoły podstawowe, galerie handlowe itd.

W jakich warunkach pediculus humanus czuje się najlepiej? Dla niej idealne warunki to takie, kiedy to nie brakuje relatywnie wysokiej temperatury i sporej wilgotności powietrza. Warto zaznaczyć, że pediculus humanus dzieli się na dwa najważniejsze gatunki. Między innymi jest to wesz głowowa. To podstawowy pasożyt człowieka. Co ciekawe, ten rodzaj występuje zasadniczo na całym świecie. Z kolei wesz odzieżowa występuje o wiele rzadziej. Zresztą już sama nazwa na to wskazuje. Warto zaznaczyć, że wesz odzieżowa generalnie występuje na ubraniach, które mają styczność ze skórą właściciela lub właścicielki. Co jeszcze ma tutaj niemałe znaczenie? Na pewno takie zagadnienie, że wesz odzieżowa występuje przede wszystkim na koszulkach, bieliźnie oraz na pościeli. Warto zatem mieć to na uwadze. Ogólnie pediculus humanus powoduje przede wszystkim uciążliwy świąd skóry. Dodatkowo może przenosić rozmaite choroby. Takie, jak między innymi dur powrotny, czy tyfus plamisty.

Jak można uchronić się przed tymi pasożytami? Niestety, wesz ludzka potrafi być mocno uciążliwa. Szczególnie chodzi o pasożyty, które lokują się w głowach dzieci i dorosłych. Coraz więcej osób stosuje zatem preparat Pipi Nitolic prevent plus. Dzięki temu wszy trzymają się z daleka od danego człowieka. Ma to zaś bardzo duże znaczenie. Co ważne, preparat Pipi Nitolic prevent plus działa odpowiednio i jest bezpieczny. Zarówno dla dzieci, jak i tak samo dla dorosłych. Co ma jeszcze tutaj znaczenie? Na pewno to, że preparat Pipi Nitolic prevent plus tworzy niewidzialny filtr ochronny. Dzięki temu nie trzeba przejmować się tymi szkodnikami. Jeśli zaś już ktoś ma taki problem, jak wszawica, to trzeba zastosować odpowiednie preparaty od tego samego producenta, aby szybko wyeliminować wszy ze swojego życia.