Niegdyś rolę tę pełnił francuski, dziś to język angielski. Bez niego kontakty biznesowe mogą być niezwykle trudne. Nie bez powodu pracodawcy wymagają zwykle przynajmniej podstawowej wiedzy na jego temat. Dlaczego to właśnie on pełni taką funkcję w świecie i jak można zacząć się go uczyć?

To jeden z najczęściej używanych języków świata

Angielski to trzeci najpopularniejszy język ojczysty. Jest nim dla około 360 milionów ludzi. Nie bez powodu nauka angielskiego online jest taka prosta. Dzięki tak dużej popularności, treści na jego temat nie brakuje. I choć wśród języków oczywistych język ten zajmuje dopiero trzecie miejsce, to byłby prawdopodobnie na pierwszym miejscu, jeśli bralibyśmy pod uwagę osoby, które po prostu potrafią go w jakimś stopniu używać.

Nie ma się co dziwić. Język angielski ma stosunkowo prostą strukturę. Największy problem może sprawiać jedynie poprawne czytanie, ponieważ dla Polaków nie jest ono najbardziej odruchowe. Poza tym jest naprawdę łatwy do przyswojenia. Jego popularność wynika jednak także z innego powodu. Stany Zjednoczone, przez swój duży wpływ na międzynarodową kulturę, sprawiają, że dociera on bezustannie do większości krajów świata.

Nie ma biznesu bez angielskiego

Współcześnie nawet polskie marki nadają swoim produktom zagraniczne tytuły, aby brzmiały dla klienta bardziej „naturalnie”. Klient czuje się lepiej, gdy ma świadomość, że firma, nawet jeśli tutejsza, dopasowuje się do potrzeb międzynarodowego rynku.  To pokazuje, jak bardzo ważny jest dla Polaków ten język. Dlatego absolutnie nie powinno się z niego rezygnować.

Dlatego też osoby związane z międzynarodowym biznesem lub chcące pełnić takie funkcje koniecznie muszą zacząć uczyć się tego języka. Warto zacząć od lekcji ze specjalistą lub też od skorzystania z darmowych aplikacji do nauki. Jeśli jesteśmy bardziej zaawansowani, można po prostu na własną rękę nauczyć się specjalistycznych, biznesowych słów w języku angielskim. Prostą drogę do swobodnego komunikowania się po angielsku można znaleźć na stronie Lincoln.